Opera 2009

LIBUŠKA - čestná cena festivalu

Festival pravidelně upozorňuje na to, co se v domácím operním divadle obzvláště vydařilo. Také v roce 2017 budou výjimečné festivalové výkony oceněny čestnými cenami festivalu, tzv. Libuškami, a to v kategoriích:


Cena kritiků za nejlepší inscenaci – udělí porota kritiků ve složení Helena Havlíková, Radmila Hrdinová, Olga Janáčková, Josef Herman a Ivan Žáček

Cena diváků za nejlepší inscenaci – diváci rozhodnou prostřednictvím festivalové ankety 

Cena za mimořádnou interpretaci role – udělí porota kritiků ve složení Helena Havlíková, Radmila Hrdinová, Olga Janáčková, Josef Herman a Ivan Žáček

Cena za mimořádnou interpretaci role – diváci rozhodnou prostřednictvím festivalové ankety

Cena ředitelky festivalu – cenu bez předběžného vymezení udělí ředitelka festivalu

 

Současnou Libušku pro festival Opera na samém sklonku života navrhl významný sklářský výtvarník Václav Hanuš (1924 - 2009)

 

Byli jste na festivalovém představení a nehlasovali v anketě diváků? Chcete to ještě napravit? Do sekce Cena Libuška budeme průběžně přidávat jednotlivé anketní lístky. Můžete si vytisknout, vyplnit a na dalším festivalovém představení vhodit do krabice! Nechystáte-li se na další festivalové představení, pošlete na e-mail lenka.saldova@centrum.cz. Započítat je možno hlasy, které budou odevzdány nejpozději na představení Hamleta 4. 11. 2017 nebo odeslány mailem nejpozději ve čtvrtek 2. 11. 2017.

 

anketa diváků, Řecké pašije

anketa diváků, Dítě a kouzla

anketa diváků, Juro Jánošík

anketa diváků, Madama Butterfly

anketa diváků, Thais

anketa diváků, Alcina

anketa diváků, Hrabě Ory

anketa diváků, Macbeth

anketa diváků, Medea

anketa diváků, Triptych

 

copyright © Opera 2015, website by JanAltonDesign, 2009-17